| Customization: | Available |
|---|---|
| Automatic Grade: | Manual |
| Applicable Industry: | Round Bottle Labeling |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| Model | MT-30 |
| Labeling Speed | ≤30times/min |
| Labeling Accuracy | ±0.5mm |
| Min.Label Roll Inner Diameter | ≥75mm |
| Max.Label Roll Out Diameter | ≤180mm |
| Bottle Diameter | 15-120mm |
| Label Size | L:10-300mm |
| W:10-110mm | |
| Machine Size | 38*20*27cm |
| Machine Weight | 4.5kg |






