| Customization: | Available |
|---|---|
| Automatic Grade: | Semi-Automatic |
| Application: | Cosmetics, Drinks, Skin Care Products, Hair Care Products, Oil, Tea, Seasoning, Dairy Products |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| Model | MT-50C |
| Voltage | 220v 50-60Hz |
| Power | 40W |
| Label Speed | 25-50 pcs/min |
| Lavel Roll Inner Diameter | ≥75mm |
| Label Accuracy | ±0.5mm |
| Max Label Roll Out Diameter | ≤260mm |
| Label Size | W:20-150mm L:30-290mm |
| Machine Size | 670*515*288mm |
| Machine Weight | 32kg |





